Jdi na obsah Jdi na menu
 


EMIN3M-životopis

29. 8. 2007

EMIN3M-životopis

Začneme od začátku. Takže náš slavný Eminem se narodil v Kansas city a je mu 27, narodil se 17.10.1972, je ve znamení váhy, Dětství prý neměl nic moc, teda aspoň to tvrdí. Žil sám s mámou a mladšim bráchou. Tátu nikdy neviděl. Furt se stěhovali z Kansas City do Metro Detroit a naopak. Tak měnil školy a neměl to moc valný s kámošema, protože nikde moc dlouho nepobyl. Od roku 1986, do roku 1989 studoval na Lincoln High School ve Warrenu. 25.12.1995 se jemu a jeho přítelkyni Kimberly (teď už manželce) narodila dcera Hillie Jade Scott. Od roku 1996, do roku 1998 dělal v St. Clair Shores v rodinné restauraci Gilbert's Lodge.

Rok 1996 znamenal pro Eminema asi dost. To totiž vydal svý první album, který asi nebude mnohým moc známé a to se jmenovalo "INFINITE". Musim konstatovat a Eminem si toho jistě taky všiml, že úspěch moc velkej teda nemělo. Spíš žádnej. Jestli to bylo špatné načasovaný, nebo měl Eminem blbě udělaný vlasy, špatnou reklamu, nebo prostě jenom to fakt byl shit, to je ve hvězdách, ale nelíbilo se to! No, teda, nelíbilo se to hlavně kvůli dost ostrým textům, na který kritici měli fakt velký hlášky. No a velký mistr o něm (o Infinite) tvrdí zhruba toto:"INFINITE bylo vlastně na zkoušku, abych si ujasnil, jak chci hrát, o čem chci mít texty a jak bych se chtěl prezentovat před lidma. Cítil sem to jako že Infinite je předehra, která to všechno odstartuje. Bod od kterého se to všechno bude vyvíjet." No jo... Od nuly můžeš jít vždycky jenom nahoru....

V roce 1997 vyhrál druhé místo na jakési soutěži v LA, která se jmenovala Rap Olympics. Potom spolu s jeho manažerem Paulem Rosenbergem poslali pár dem do Interscope Records. Dále následoval rádiový debut ve světoznámé Wake Up Show. Tam Eminem pronesl pár šílenejch a potrhlejch frází, který však všechny ohromily. " Cítil jsem to jako tu pravou chvíli. Čas pro mě, čas, kdy se můžu projevit. Chtěl jsem z toho vytěžit co nejvíc. Bral jsem to tak, že to je moje životní příležitost a podle toho, co tam řeknu se bude odvíjet má další kariéra."
Eminemovi se nelíbilo, že se Infinite nelíbilo a tak se rozhod udělat něco, co by se líbilo. Začal pracovat na svém vlastním projektu - Slim Shady. Tak vzniklo Slim Shady EP (v roce 1998) a potom Slim Shady LP (vydané 23.2.1999) - dvě alba, která odstartovala Eminemovu kariéru. No z tohoto nápadu vzniklé album Real Slim Shady EP Eminem popsal takto: "Neměl jsem co ztratit, ale něco jsem moh získat. Když natočím desku pro sebe, pro moje uspokojení, potom budu mít vždycky úspěch. Minimálně u sebe. A jestli ne, tak to mí producenti jednoduše zabalí a zapomenou na celýho Slima Shadyho. Ale já sem prostě natočil něco, co sem chtěl já. Co sem já chtěl slyšet. EP Slim Shady je pro každýho, kdo na mě kdy měl ňáký kecy" Takže slavné The Slim Shady EP už bylo na světě.

Eminem je už od dob Infinite známý svou spoluprací s Dr. Drem, který mu Slim Shady LP produkoval a hostuje i na několika písničkách ( My Name Is, Guilty Conscience, ...).
Dr. Dre dělal producenta i na novym albu The Marshall Mathers LP, ale to odbočuju. Dr. Dre nejspíš proto, že Eminem chtěl od začátku dělat HipHop ve stylu N.W.A, což byla Dreho bejvalá skupina. Jejich styl se mu povedlo napodobit asi do takovéto míry:říká se o něm(o jeho hudbě), že to vypadá, jako "když se N.W.A. spojí s Beavisem a Butheadem Tak si to přeberte. Dremu se taky zalíbil Eminemův styl, takže se z nich stali veliký kámoši a kolegové.

Slim Shady mělo úspěch a znamenalo osudový zlom v Eminemově kariéře.Btw. první singl z toho alba byla legendární "Just Don't Give A F**k". Co se jeho textů týče, jsou to vesměs slova, kterýma chce něco říct a většina písniček má svůj příběh. Když to vezmu jenom na Slim Shady LP , tak např. Brain Damage je o tom, jak vám můžou drogy totálně obrátit a zničit život.
97'Bonnie & Clyde ( na Slim Shady EP jako " The Two Of Us") o tom, jak se máma nestará o svý dítě a radši si válí šunky na pláži, zatim co otec přebaluje.. Ten se ve výsledné fázi dožere, veme drahou matičku svého dítěte a mrskne jí ze skály do moře...( Fakt nekecam, jestli ste to někdo pochopil jinak, stačí říct a já to přepíšu, ale...) My Fault je o holce, která brala herák a přestala. Pak potkala Eminema a řekla mu, že chce zase začít. Ten jí dal houbičky s tim, že to je daleko lepší, než heroin. On sní tři, zatímco ona dvaadvacet. Eminem ví, že umře, i když se jí pokusí zachránit, ale i přesto všude schání sanitku. Z toho se dá soudit, že Eminem něco v mozku má...Halušky.. :o)Nééé, trošku inteligence sem myslela. :o)
On sám poslouchá samozřejmě hiphop, konkrétně Wu-Tang, Missy Elliot, Limp Bizkit, Timbaland, Busta Rhymes, Redman, Tupac, .. Občas si poslechne i No Doubt a Alannis Morissete. Jo a ještě pár funny stories 'bout the Eminem:
Resp. jenom jeden. Je to o vztahu Eminema k jeho kolegům a kolegyním. Konkrétně k Willu Smithovi a Christině Aguileře. Nesnáší je. Kdo by se divil. O Willovi řekl, že nechápe, jak někdo může rapovat o kytičkách, atd.. A o Christině v The Real Slim Shady prohlásil, že spala s Fredem Durstem ( Limp Bizkit). Dále pro časopis New Musical Expres uvedl, že Christina je " kráva, která kecá do věcí, o kterých nemá ani páru". Budiž.. Ale Christina je fakt strašná (muj názor). Tak trochu to ale paradoxně vypadá, že chce jít ve Willových hereckých stopách - kolem roku 2000 by si měl zahrát ve filmu Friendz. Měl by to být hiphopovej horor (mě se neptejte, co si pod tim máte představit..sama nevim)

Jak vypadá :
A pro ty, co neví jak Eminem vypadá je tu stručná vnější charakteristika... Má vodbarvený vlasy nakrátko vostříhaný, učesaný dopředu (jestli se teda češe). Vočima si nejsem tak docela jistá, ale mam pocit, že je má modrý. Na sobě nosí převážně streetwear. Co se hadrů v klipech týče nosí bílý trička nejspíš proto, že v nich vypadá líp. Na hlavě má vobčas něco naražený (bekovku, bejsku, ..) Jo a teplouši a roštěnky co tohle čtou: Eminem má pěkně nabušený tělo!!! :-)
Jinak je to perfekcionalista a sarkastik, ale je s nim velká prdel:-) A na tom pěknym těle všude kam se podíváte (i tam, kam byste se dívat neměli) je ňáká kérka a to můžete scheckovat hned tady dole s podrobnym výkladem...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář